09.08.2022, čas: 22:17 Průvodce Českem - InfoČesko.cz | Beskydy.cz | inPhoto počasí
Jeseníky
Hledej >>
Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích


Přihlášení
Login
Heslo


Spolupráce


Jeseníky

Náhodný tip

Počasí
Předpověď počasí

www.infojeseniky.cz - Kultura - Králický Sněžník a Šumpersko - Galerie - Šumperk - GALERIE ŠUMPERSKA

GALERIE ŠUMPERSKA

Negarantovaná informace
Adresa:Hlavní třída 22, 787 31 Šumperk
Email:milena(tečka)filipova(zavináč)muzeum-sumpe...
WWW:http://www.muzeum-sumperk.cz
GPS:49°57'54,800"N, 16°58'43,340"E

Pro detail klikni (ortofotomapa)

Základní mapa

Dne 1.2. 2007 byl zahájen provoz nové Galerie Šumperska ve východním křídle Pavlínina dvora v Šumperku (vchod z parku přes RMIC).
Rekonstrukci východního křídla Pavlínina dvora v Šumperku provedlo Město Šumperk za přispění dotace ze strukturálních fondů Evropské unie v roce 2006. Výsledky této nemalé investice jsou penzion v jižní části východního křídla, dále Galerie Šumperska, nové prostory pro Regionální a městské informační centrum a přednáškový sál v severní části východního křídla, které je spravované Vlastivědným muzeem v Šumperku.

Galerie mladých při Galerii Šumperska je otevřena od 30.3.2007. Je umístěna v předsálí přednáškového sálu ve východním křídle šumperského muzea. Dává možnost vystavovat mladým či začínajícím tvůrcům. Omezením je pouze zákaz prezentace obscénních či zákonem vyloučených námětů a věk do 50 let. Propůjčení prostor je bezplatné, propagaci a instalaci výstavy si musí autor zajistit sám. Muzeum zapůjčí dle svých možností instalační mobiliář a zajistí přístupnost výstavy v souladu s provozními hodinami Regionálního a městského informačního centra. Délka trvání výstavy je nejméně jeden měsíc.

Otevřeno celoročně.
úterý - pátek: 9–12, 12.30–17 hodin
sobota: 9–13 hodin
neděle: 13.15-17.00 hodin
V neděli je vstup do Galerie Šumperska přes Výstavní síň, v ostatních dnech je přístup možný jak přes Informační centrum, tak i přes Výstavní síň.

  • dospělí 20 Kč
  • žáci a studenti 10 Kč
  • senioři 10 Kč
  • skupinová sleva 10 Kč/osoba (min. 5 osob)
  • Galerie mladých - jednotné vstupné 5 Kč

Do Galerie, jež se nachází v přízemí východního křídla Pavlínina dvora (Muzeum Šumperk), se vstupuje z parku přes informační centrum, kde si návštěvník zakoupí vstupenku.

ZDROJ INFORMACÍ: www.muzeum-sumperk.cz

Datum poslední aktualizace článku: 15.10.2018